Widok z góry - CEPRCentrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (województwo pomorskie) jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp góry Wieżycy. U nas każdy znajdzie coś dla siebie.

Nasza oferta skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych. To właśnie dla nich przygotowaliśmy niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak aby czas spędzony u nas na długo utkwił  w ich pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii.

W towarzystwie przewodnika, nasi goście mogą zwiedzić następujące obiekty: Najdłuższa Deska Świata 46,53m - Rekord Guinnessa, Muzeum Ciesielnictwa,, oryginalny przywieziony z miejscowości Zapleskino ponad 240 letni Dom Sybiraka z repliką sowieckiego Łagru oraz lokomotywą i wagonami – rekonstrukcja „Stacji bez Powrotu” na bezkresnej Syberii , Replika Bunkra „Ptasia Wola” Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”(kaszubskich partyzantów) z efektami świetlno-akustycznymi, Pomnik poświęcony T.O.W,  Dwór Salino – replika 300-letniego dworu alkierzowego, Kaplica Jedności Narodowej, oryginalna zagroda pierwszych kaszubskich osadników w Kanadzie z 1858r, Dom Powstańca Polskiego przywieziony z Adampola z nad Bosforu, „Dom do góry nogami”, Największy Koncertujący Fortepian Świata (Rekord Guinnessa 2010r.).

Dla wycieczek turystycznych i szkół przygotowaliśmy specjalne programy edukacyjne "Poznajemy Kaszuby” oraz „Historia Polski Wyryta w Drewnie”, który stanowią doskonałe urozmaicenie  tradycyjnej formy zajęć szkolnych. Podczas korzystania z tej właśnie oferty w ciekawy i niesztampowy sposób można zdobyć wiedzę na temat historii naszego kraju i regionu, co jest istotnym elementem wycieczki po Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Opracowane przez naszych specjalistów programy edukacyjne pozwolą dzieciom nauczyć się m.in. podstaw języka kaszubskiego na przykładzie „Kaszubskich nut” oraz zapoznać się z kulturą kaszubską. Podczas biesiady przy ognisku nasi muzykanci wykonają znane pieśni  kaszubskie  oraz demonstrują swoim gościom tradycyjne instrumenty ludowe, takie jak „Burczybas” czy „Diabelskie skrzypce”.

CEPR to nie tylko nauka, ale przede wszystkim świetna ZABAWA!

Zimą:

  • Organizujemy ferie zimowe, podczas których odbywają się kuligi po lesie i ogniska z pieczeniem kiełbasek , a dzieciom czas wolny wypełniają  zabawy  z naszym animatorem.
  • Szczególną zimową atrakcją dla naszych najmłodszych gości są położone niedaleko stoki narciarskie Koszałkowo i Kotlinka. Zjazdy na dętkach na stoku narciarskim Koszałkowo i Kotlinka.

Latem:

  • Zapraszamy do aktywnego wypoczynku w naszym Parku Linowym, który szczególnie gorąco polecamy amatorom mocnych wrażeń. Na terenie Parku znajdują się cztery specjalnie przygotowane ścieżki o różnych poziomach trudności, które stanowią nie lada gratkę dla naszych najmłodszych gości.
  • Latem organizujemy także przejażdżki konne wierzchem, wozami drabiniastymi oraz bryczkami.
  • Bardzo popularną atrakcją naszego Centrum jest własnoręczny wypiek chleba, podczas którego w asyście piekarza każdy z uczestników  wyrabia ciasto na chleb i formuje z niego piękne bochenki. Wypiek chleba nie tylko kształtuje umiejętności manualne, ale również pozwala doświadczyć ogromu radości, jaką daje wspólne tworzenie i  konsumpcja wspaniałych i własnoręcznie przygotowanych, pachnących wypieków!
  • Miłą pamiątką z CEPR jest  własnoręcznie wybita moneta z wizerunkiem Domu do Góry Nogami.
  • Atrakcją dla dzieci w sezonie letnim są również rejsy statkiem po jeziorze Ostrzyckim (znajdującym się 8 km od naszego obiektu) oraz wydzielone kąpielisko strzeżone. Na miejscu znajduje się także wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz ratownicy, którzy nieustannie dbają o bezpieczeństwo dzieci.
  • Alternatywą dla kąpieliska, szczególnie w sezonie zimowym jest możliwość korzystania z Parku Wodnego w Kościerzynie, oddalonego od nas o zaledwie 15 km
  • Dzieciom i dorosłym proponujemy także podziwianie panoramy Kaszub z Wieży Widokowej im. Jana Pawła II (329 m n.p.m.), oraz zwiedzanie fabryki garncarskiej „Necel” w Chmielnie.

Na terenie CEPR znajduje się także hotel. Do Państwa dyspozycji oddajemy przestronne i eleganckie wnętrza, salę bankietową, ok. 115 miejsc noclegowych, pokoje dwuosobowe z możliwością dostawek oraz stylowe apartamenty o podwyższonym standardzie.

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku | cepr.pl

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & serwerin.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem